Asset Publisher Asset Publisher

Kolejna „Niedziela w Lipnie” za nami

Kolejna edycja imprezy plenerowej pod nazwą „Niedziela w Lipnie”, organizowanej przez Nadleśnictwo Tułowice zakończyła się sukcesem.

4 czerwca 2017 roku po raz kolejny zebrani goście mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, tym bardziej że pogoda dopisała. Przygotowano atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. W programie można było skorzystać m. in. z przejazdu podwodą po Zespole Przyrodniczo – Krajobrazowym wraz z leśnikiem, oprowadzania po Ogrodzie Dendrologicznym, malowania buziek dla dzieci, warsztatów w drewnie, pokazu carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach oraz pokazu wędkarstwa rzutowego wraz z konkursami.

Ważnym aspektem dla zwiedzających była możliwość rozmowy z leśnikami na temat Lasów Państwowych, zasad gospodarowania w lasach i etiologii Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego. Szczególne zainteresowanie budziły znacznych rozmiarów pomniki przyrody, jak na przykład najstarszy w Polsce okaz gatunku jałowca wirginijskiego czy żywotnika olbrzymiego.

Dużą atrakcja były także występy zaprzyjaźnionych zespołów, takich jak Piąty Bieg oraz Wokaliści Sceny Muzycznej z Ośrodka Kultury w Niemodlinie, zespół wokalny Fantazja z Łambinowic oraz zespół fitness w pokazie zumby, promujący aktywny tryb życia oraz zachęcający do aktywności fizycznej. Dla najmłodszych wyjątkową atrakcją byli aktorzy z opolskiego  teatru ekoStudio, którzy wystąpili w spektaklu pt. „Gajowy Badura".

Ponadto można było odwiedzić także wiele wystaw i stoisk, takich jak fotograficzna czy ornitologiczna oraz rysunku satyrycznego. Wśród wystawców z zewnątrz, można było odwiedzić stoiska Ośrodka Kultury w Niemodlinie, Niemodlińskiego Towarzystwa Regionalnego, Partnerstwa Borów Niemodlińskich, Tułowickiego Ośrodka Kultury czy stoiska z roślinami.

Fot. Maria Bernacka, Adam Pienio

Tekst: Sylwia Morawska - Piechowiak