Wydarzenia Wydarzenia

Adoracja przy Żłóbku Panewnickim

W dniu 1 lutego 2017 r. grupa pracowników Nadleśnictwa Tułowice razem ze swoimi rodzinami uczestniczyła w uroczystościach związanych z adoracją przy Żłobku

w Kościele Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach – Panewnikach.

Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia największej w Europie szopki ołtarzowej. Żłóbek w środku Bazyliki mierzy 18 metrów wysokości i przygotowywany jest okrągły rok. W pozostałych obiektach Bazyliki była możliwość zwiedzenia żywej szopki, w której na czas obchodów Bożego Narodzenia zamieszkały: alpaki, osiołek, kuc, króliki oraz liczne ptactwo m.in. kaczki, bażant srebrzysty i perliczki. Ciekawą atrakcją była szopka ruchoma, w której Pana Jezusa odwiedzał poczet królów polskich oraz wystawa różnych szopek z całego świata!

Następnie  pracownicy uczestniczyli we mszy św. w intencji wszystkich leśników i ich rodzin z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Trzecim i ostatnim etapem uroczystości był koncert  Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów przy RDLP Katowice oraz Zespołu Carrantouhill wraz z chórem AF MUSIC. Koncert  dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń.