Asset Publisher Asset Publisher

Łączą Nas Drzewa

„ŁĄCZĄ NAS DRZEWA”

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

 Lasów w Polsce stale przybywa i zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

21 marca 2021 r., z okazji Międzynarodowego dnia lasów prezydent Andrzej Duda zainaugurował ogólnopolska akcję „Łączą Nas drzewa’, sadząc drzewa w leśnictwie Bączki w Nadleśnictwie Garwolin.

„Przeszło rok przeżyliśmy w cieniu pandemii. Zamknięci w domach, pozbawieni światła słonecznego, ślęcząc przed ekranami. Brak nam kontaktu ze światem. Dlatego proponujemy Polakom, by ruszyli do lasu i na nowo poczuli łączność z przyrodą „– mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Posadzone zostały gatunki drzew o znaczeniu biocenotycznym, które sprzyjają bioróżnorodności i pozwalają stworzyć jak najlepsze warunki dla ptaków i innych zwierząt, urozmaicają krajobraz, pełnią funkcję pielęgnacyjną, a także nektarodajną.

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji „Łączą Nas Drzewa” i posadź własne drzewko!

Zapraszamy po odbiór darmowych sadzonek 30 kwietnia 2021 r. w siedzibie Nadleśnictwa Tułowice w godzinach od 09:00 do 14:00.

Dla każdej osoby przewidziana jest jedna sadzonka.

Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, aby poznać wiele ciekawych informacji o naszych rodzimych gatunkach drzew lasotwórczych !

https://www.facebook.com/nadlesnictwo.tulowice