Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Tułowice powstało w 1945 roku i obejmowało wówczas kilka kompleksów leśnych z których największy stanowił część Borów Niemodlińskich. Obecnie, po reorganizacji na dzień 1.01.2004, swym zasięgiem obejmuje zachodnią część Borów Niemodlińskich, po autostradę A4 i wiele mniejszych kompleksów leśnych położonych wokół Niemodlina i Grodkowa. Łącznie zajmuje powierzchnię 17 358 ha, w obrębie następujących Gmin województwa Opolskiego: Tułowic, Korfantowa, Łambinowic, Niemodlina, Grodkowa, Skoroszyc, Olszanki, Lewina Brzeskiego, Dąbrowy Niemodlińskiej.

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.